Świetlica szkolna odwiedza bibliotekę.
Podczas zajęć bibliotecznych, uczniowie mieli okazję bliżej poznać pracę pani bibliotekarki oraz dowiedzieć się jak funkcjonuje szkolna biblioteka. Uczniowie poznali rodzaje zbiorów bibliotecznych, zasady katalogowania książek, podział regałów oraz sposób prowadzenia inwentarza książek. Uczniów zainteresowały również zajęcia praktyczne, podczas których próbowali samodzielnie obłożyć książki. Była to ciekawa lekcja pokazująca jak należy dbać o książki i szanować wspólne zbiory.
Na zakończenie świetliczaki złożyły pani bibliotekarce serdeczne życzenia z okazji dnia Bibliotekarza, życząc wielu powodów do radości, nieustającej satysfakcji z pracy oraz niegasnącej pasji do książek i czytelnictwa.
K. Chełchowska
