Święto Edukacji w naszej szkole.

„Zacną rzeczą jest uczyć się,

lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”

W dniu 13 października w przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel a właściwie dwa. Jeden dla klas 0- III, drugi dla klas IV- VII. W apelu uczestniczyli poza uczniami wszyscy Pracownicy szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas IIIa i VIIa pod kierunkiem wychowawczyń pani Bo­żeny Danowskiej i pani Barbary Kiełczewskiej. „Gościnnie” wystąpił Julek z klasy VIIb. Na wstępie wszystkich obecnych przywitała Natalia z VIIa i zaprosiła do wy­słuchania programu artystycznego. Jej młodsza koleżanka – trzecioklasistka Julka rozpoczęła występ deklamując wierszyk. Następnie uczniowie klasy IIIa śpiewająco zaprosili Panią i Pana do samby. Później do „targania ucznia za uszy” zachęciła Laura. Po niej w rolę profesora wcielił się Julek. Z aktorskim zacięciem opowiadał o swoim śnie, w którym „był nauczycielem pierwszy raz … i ostatni”. Po Julku przy­szła kolej na Olę, która na chwilę stała się zagorzałą fanką polskich seriali nie mając niestety czasu na naukę. Ponownie zaśpiewali piosenkę trzecioklasiści. Tym razem o nauczycielu, który wszystko wie. Następny punkt programu to specjalne wiadomo­ści TV. Kilku uczniów – dziennikarzy powołując się na Agencję Belfer przekazało zdumiewająco pomyślne wieści dla nauczycieli o podwyżkach i poprawie warunków ich pracy i nauki dla uczniów. Przemówiła nawet sama minister edukacji pani Anna Zalewska. W tej roli wystąpiła Gabrysia. Nie zabrakło też instrukcji dla dyrekcji szkoły odróżniania nauczyciela od ucznia. Szczególnie podczas przerw, gdy trudno w „kłębowisku ciał” dostrzec nauczyciela. Na zakończenie Hela i Laura z III klasy złożyły rymowane życzenia wszystkim nauczycielom. Dopełnieniem programu była piosenka w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez panią Justynę Czerwonko. Do śpiewania dołączyli się również trzecioklasiści.

Do Dnia Edukacji przygotował się również Samorząd Uczniowski z opiekunką panią Anną Bagińską. Przewodnicząca SU Gabrysia Petkowska złożyła wszystkim Pracow­nikom szkoły serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji a uczniowie wręczyli wła­snoręcznie wykonane laurki. Występujący dziś trzecioklasiści również przygotowali na zajęciach plastycznych kwiatki, które wręczyli swoim nauczycielom i pracowni­kom szkoły.

Po występach uczniów głos zabrała pani Dyrektor Jolanta Kowalewska. Podzięko­wała uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, złożyła wszystkim ży­czenia z okazji Święta i przypomniała jego historię. Następnie pani Dyrektor wrę­czyła nagrody nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Zaszczytu ode­brania nagrody za wyróżniającą pracę na rzecz uczniów i szkoły dostąpili nauczy­ciele: Jolanta Auguściak, Anna Bagińska, Bożena Danowska, Arkadiusz Rutkowski, Małgorzata Skarżyńska, Jacek Sokołowski, Małgorzata Szymanowska oraz s. Mał­gorzata Szyszka. Spośród pracowników administracji i obsługi nagrody otrzymały: Magorzata Flera i Teresa Baciocha. Do życzeń dla Pracowników szkoły dołączyli się również rodzice reprezentowani przez panią Jankowską i pana Gawkowskiego, któ­rzy zaszczycili swoją obecnością dzisiejszą uroczystość.

Czternastego października – to jest święto pracownika,

który w trudzie i mozole wychowuje dzieci w szkole.

I choć to często dzieci nudzi – wychowuje ich na ludzi.

I tym humorystycznym akcentem kończymy naszą relację życząc jeszcze raz Całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży wszystkiego najlepszego. Następne Święto już za rok!

JS@JS@BD

Fot.J.Sokołowski