SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 05-07.03.2018 r. przeżywaliśmy szkolne rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii i naukach rekolekcyjnych w kościele parafialnym. W tym roku prowadził je Ojciec prof. Andrzej Derdziuk – OFMCap z Lublina.

Podczas spotkań dzielił się swoim doświadczeniem przeżywania wiary. W sposób prosty i zrozumiały ukazywał wartość sakramentów oraz podając różne przykłady i historyjki dawał przepis na świętość nie tylko uczniom, ale również wszystkim uczestniczącym w rekolekcjach.

Oprawę muzyczną przygotowała schola misyjna pod czułym okiem br. Adama. W oprawę liturgii włączyli się zarówno uczniowie i nauczyciele. W drugim dniu rekolekcji, poszczególne klasy przygotowały rozważania Drogi Krzyżowej. Podczas której, dostrzec można było wyjątkowo głębokie spotkanie rekolektantów z Jezusem kroczącym ulicami Jerozolimy – na twarzach widoczne było skupienie i powaga.

Natomiast na zakończenie rekolekcji dołączyły do nas dzieci z Przedszkola Katolickiego, które w swojej postawie grzeczności i modlitwy dały nam przykład miłości do Jezusa.

W środę, czyli w ostatnim dniu rekolekcji – na czele z Panią dyrektor Jolantą Kowalewską – przedstawiciele podziękowali Ojcu Rekolekcjoniście i Ojcu Proboszczowi oraz złożyli życzenia urodzinowe Bratu Adamowi – duszpasterzowi dzieci.

Dziękujemy Bogu za wspólne doświadczenie wiary i radość spotkań. Z niecierpliwością czekamy na kolejne rekolekcje – wszak „rekolekcje, to są takie lekcje, po których każdy stara się być lepszy…”.