SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

„Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować to…
życzliwość dla drugiego człowieka.”

W dniu 21 listopada po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to dwaj bracia Brian i Michael Mc Cormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa ta miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia wraca do nas z nawiązką!

W naszej szkole dzień 21 listopada był dniem wyjątkowym; pełnym uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje.

Samorząd Uczniowski zadbał o właściwą oprawę tego święta. Uczniowie mogli napisać pozdrowienia na kolorowych karteczkach i umieścić je na plakatach. Otrzymywali za to cukierki i cytaty.

Mamy nadzieję, że ten dzień sprowokował uczniów do innego spojrzenia na codzienność: po co narzekać i dąsać się na siebie, skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto przeprosić, porozmawiać. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech i od razu życie staje się lepsze.

Opiekun SU: A.Bagińska