To już 20 numerów „Newsów z dwójki”!!!

Troszkę historii.

Jest wrzesień roku 2014, pada pomysł na wydawanie gazetki szkolnej. Burza mózgów, tworzenie zarysu gazetki i oczywiście redakcji. Teraz tytuł.

Spośród wielu propozycji w głosowaniu ankietowym wśród uczniów wygrał tytuł „NEWSY Z DWÓJKI”.

I już w listopadzie 2014 roku ukazał się pierwszy numer naszej szkolnej gazetki.

Redakcja gazety „Newsy z dwójki” w latach 2014 – 2017 to zgrany, doskonały zespół, który nie bał się żadnych dziennikarskich wyzwań. Młodzi dziennikarze podążali niestrudzenie poszukując newsów do naszej gazetki. Nie straszne im były wywiady, bieganie z dyktafonem pośród respondentów, sondy i ciągłe, ciągłe … wstukiwanie artykułów na komputerze.

Oto zespół, który w różnych konfiguracjach tworzył „Newsy z dwójki” w latach 2014-2017: Kamila Zach, Aleksandra Wykowska, Gabriela Petkowska, Natalia Konopka, Karina Nasur, Kalina Kiełczowska, Bartłomiej Balewski, Aleksandra Niklewicz, Kryspin Kiełczowski, Amelia Szymańska, Zofia Horosz, Maciej Szulc, Amelia Nowak, Angelika Siemińska, Marcin Białczak, Dawid Nasur, Anna Prusaczyk.

Nad całością czuwała p. Edyta Lesiak, a stale współpracowali: p. Jacek Sokołowski, p. Jadwiga Sosnowska, p. Kinga Wysmułek – Jerzyńska, p. Wioleta Szudrawska, p. Ludmiła Malinowska i p. Arkadiusz Rutkowski. Wsparcia udzielała p. Bożena Danowska.

W tym czasie wydano 7 numerów „Newsów z dwójki”.

Następny etap w historii „Newsów z dwójki” rozpoczął się w roku szkolnym 2017/2018 i trwa do dnia dzisiejszego. Zespół dziennikarski pracuje pod kierunkiem p. Anny Zambrzyckiej. Tworzą go: Julia Dąbrowska (2017-2020), Magdalena Gagova (2017-2020), Jakub Świderski (2018-2020), Oliwia Lesicka (2018-2020), Martyna Tołczyk (2019-2020). Zespół w różnych konfiguracjach wydał ostatnie 13 numerów z jubileuszowej dwudziestki.

Gratulujemy pomysłodawcom i twórcom „Newsów z dwójki” jak również i obecnej redakcji.

Życzymy kolejnych numerów i kolejnego jubileuszu!!!

Archiwalne numery można przeczytać na stronie szkoły w zakładce GAZETKA SZKOLNA (KLIKNIJ!!!)

POLECAMY!!! 

JS@JS