WOLONTARIUSZ TWOIM PRZYJACIELEM

Dzień 26 listopada 2022r na długo zostanie w naszej pamięci. To Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej obchodzony w tym roku pod hasłem: „Wolontariusz twoim przyjacielem”. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w łomżyńskiej katedrze, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Tadeusz Bronakowski. Następnie gościnne progi otworzyło przed nami Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. W niezwykle rodzinnej atmosferze odbyła się dalsza część spotkania, w której zostali uhonorowani wolontariusze Caritas Diecezji Łomżyńskiej. SKC działające przy naszej szkole reprezentowali uczniowie z kl. VA, VB i VIB wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kneć. Kolejnym punktem świętowania była inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz finał konkursu dla członków i sympatyków SKC w kategorii muzycznej na podstawie Ewangelii św. Jana. Wielkim wydarzeniem tego dnia był również koncert profilaktyczny zespołu „Wyrwani z niewoli”, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Bardzo miło będziemy wracać myślami do tego dnia.

M. Kneć

Fot. M. Kneć