Wolontariusze łomżyńskiej „Dwójki” z wizytą w szpitalu

,,Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili”
(Mt 25, 40)

Z okazji Światowego Dnia Chorego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży odwiedzili małych pacjentów na oddziale Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala w Łomży. Wręczyli dzieciom upominkami w postaci maskotek, kolorowanek, bajek i przyborów szkolnych. Dorośli pacjenci Hospicjum p.w. Św. Ducha w Łomży otrzymali własnoręcznie wykonane przez wolontariuszy kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. To sprawiło, że chociaż przez chwilę na ich ustach pojawił się uśmiech. Podziękowania otrzymali również lekarze i pielęgniarki pełniący zaszczytną służbę wobec chorych i cierpiących.

Jak co roku 11 lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego. W 1992 roku ustanowił go papież Jan Paweł II. Pragnął, aby ten dzień był okazją do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim uwrażliwił społeczeństwo na chorych i cierpiących.

Z okazji Światowego Dnia Chorego społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 życzy osobom chorym cierpliwości w pokonywaniu choroby rychłego powrotu do zdrowia, a także optymizmu nadziei. Pracownikom dziękujemy za oddaną służbę w ratowaniu ludzkiego życia