WYCIECZKA DO KRAINY PUSZCZYKA

Dnia 27 maja dzieci z grupy 6 latków i uczniowie z klasy 2 b wybrali się na wycieczkę do Krainy Puszczyka- wioski indiańskiej. Po przyjeździe na miejsce czekał na nas pan Robert ubrany jak prawdziwy Indianin. Zaczęliśmy nasza przygodę od obejrzenia zwierząt w wiosce indiańskiej. Pierwszy przywitał nas szop pracz, który był bardzo zaprzyjaźniony ze swoim panem. Następnie udaliśmy się do zagrody z dwoma jeżozwierzami, które nie odmówiły smacznych jabłek. Obok w klatkach spały sobie dwie sowy a nieopodal była stajnia z pięknymi konikami. Na jednym z nich mieliśmy okazje pojeździć. Następnie oglądaliśmy zagrodę z owcami, kózkami, bocianami i innymi zwierzątkami. Potem pan Robert zaprosił nas do swojego indiańskiego muzeum, gdzie zobaczyliśmy stroje, broń, dawny namiot- Tipi, jego wystrój oraz narzędzia codziennego użytku. Potem były zabawy i gry sprawnościowe tj: strzelanie z łuku, łowienie rybek, szukanie złota poprzez przesiewanie piasku w wodzie, tor przeszkód i inne. Na koniec pobytu zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska i zakupiliśmy drobne pamiątki. Cały czas dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda i super humor. Bardzo zadowoleni choć zmęczeni wróciliśmy do domu.

I. Niksa

Fot. I. Niksa, U. Suchodoła