Wycieczkowe wspomnienie klas drugich

W słoneczny październikowy dzień uczniowie z klasy IIA i IIC wybrali się na wycieczkę do Nadnarwiańskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie. Pogoda tego dnia nam dopisała więc najpierw pani prowadząca  zajęcia oprowadziła dzieci po pięknym ogrodzie, przypomnieliśmy sobie jaki liść rośnie na dębię jaki na klonie i po czym można rozpoznać sosnę. Mieliśmy okazję obserwować dziuple ptaszków i nietoperzy. Jesień jest szczególną porą roku. Przebarwiające się liście drzew przykuwają naszą uwagę. Ale co właściwie dzieję się jesienią? Dlaczego drzewa gubią liście? Jak zwierzęta mogą przeżyć zimę? Jak się do tego przygotowują? Dzieci miały możliwość  zadawania pytań na lekcji przyrodniczej która była drugim etapem naszej wycieczki. Na zakończenie naszej przygody z przyrodą było oglądanie eksponatów zwierząt,  co najbardziej przykuło naszą uwagę. Jedni obserwowali i zachwycali się bocianem, inni szukali borsuka i zwierząt żyjących w lesie. Dzieci obserwując i ucząc się jednocześnie wspaniale się bawiły. Paniom z Nadnarwiańskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi bardzo dziękujmy za wspaniałą gościnność. Dzięki Wam spędziliśmy miło i pożytecznie nasz wolny czas.