Wymień się książką i dziel się z innymi radością czytania

Pod takim tytułem, w dniu 1 marca, wychowawczyni klasy IIc,  pani Wioleta Szudrawska podjęła wraz ze swoimi wychowankami akcję skierowaną na zainteresowanie uczniów edukacji wczesnoszkolnej książką. Działanie ma celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie chętnie przystąpili do zaproponowanej przez swoją panią zabawy. Każdy przyniósł z domu książkę, którą bardzo lubi lub taką, którą aktualnie czyta. Akcja będzie trwała przez cały miesiąc marzec,  a uczniowie będą wymieniać się swoimi ulubionymi książkami drogą losowania. Zasada panująca przez całą akcję jest bardzo prosta – jeśli chcesz zdobyć jakąś książkę, musisz koniecznie przynieść swoją. To ciekawy pomysł na zachęcenie dzieci do sięgania po książkę i czerpanie radości z obcowania z lekturą. Do wspólnej zabawy zapraszamy także rodziców.

Czytanie wzbogaca, czytanie rozwija, więc – czytajmy!