WYZWANIE ŻYCIA

21.10.2021 gościliśmy w szkole teatr profilaktyczny „Kurtyna”  z Krakowa ze spektaklem „Wyzwanie życia”.

Spektakl  to porywająca, a zarazem wzruszająca historia Beatki, wrażliwej i uczuciowej nastolatki która nie radzi sobie z narastającymi problemami. Głównym źródłem jej kłopotów jest trudna sytuacja rodzinna. Ojciec Beaty, po tym jak stracił pracę, zmienił się w oczach córki nie do poznania. A więcej podczas spektaklu.

Młodzi aktorzy w przystępny i interesujący sposób prezentowali zagrożenia na jakie narażony jest współczesny młody człowiek. Przedstawili drogi rozsądnego i lepszego życia, pozytywne wzorce postępowania oraz wymagania stawiane dzieciom przez świat ludzi dorosłych.

Przekaz widowiska, wartości wychowawczo-profilaktyczne: zagrożenia dla zdrowia wynikające z biernego palenia, picia alkoholu, sięgania po różnego rodzaju środki psychoaktywne, profilaktyka antynikotynowa, konsekwencje bezmyślnego korzystania z łatwo dostępnych środków farmaceutycznych, kierowanie się powszechnie akceptowalnymi wartościami społecznymi w budowaniu swojej pozycji w grupie, wzmacnianie wagi osobistego wyboru w preferowaniu zachowań i postaw pozytywnych, z podkreśleniem praktycznego zastosowania pojęcia asertywności.

JS@JS

Fot. J.Sokołowski