XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”

2 i 3 grudnia 2022r. odbyła się kolejna zbiórka żywności, która była okazją do podzielenia się swoim „dobrym sercem” z potrzebującymi. Kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy ubranych w czerwone kamizelki CARITAS dyżurowało w sklepach w całej Polsce przy koszykach ustawionych za linią kas. Wśród nich byliśmy i my, uczniowie – wolontariusze z SKC działającego w naszej szkole. Był to dla nas niezwykły czas spotykania się z ludźmi, dzielenia uśmiechem, życzliwym słowem i zaproszeniem do czynienia wspólnego dobra. To wszystko po to, aby uczyć się dzielić, by dać promyk nadziei, która jest niezbędna, aby te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były piękne dla wszystkich. Jak co roku, z zebranej żywności będą przygotowane paczki dla potrzebujących. Zostaną także przyrządzone świąteczne posiłki, którymi diecezjalna Caritas będzie dzielić w prowadzonych przez siebie jadłodajniach.

Bycie wolontariuszem po raz kolejny sprawiło nam wiele radości.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przekazywanie żywności, z SERCA DZIĘKUJEMY!!!

M. Kneć

Fot. M. Kneć