XXVIII Rajd Pieszy – „Drogi do wolności” już za nami!

Kolejny raz uczniowie SP nr 2  w Łomży wzięli udział w rajdzie pieszym   organizowanym przez PTTK w Łomży.Wędrówka rozpoczęła się w malowniczej miejscowości Czartoria i miała długość  ośmiu  kilometrów. Po kilku godzinach  doszliśmy do wiaty nad Pisą w Morgownikach, gdzie wszyscy spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek i odpoczynku po trudach wędrówki a także na śpiewaniu patriotycznych pieśni przy akompaniamencie harmonii.

Po drodze podziwialiśmy   piękny krajobraz w jesiennej odsłonie: rozległe błonia porośnięte licznymi jałowcami drzewiastymi, liczne oczka wodne po starej rzece, bogatą roślinność mieniącą się różnymi barwami.

Cisza, spokój, czyste powietrze, bogata roślinność, piękne widoki-  to atrakcje piątkowego wypadu uczniów klas V- VIII SP nr2 w Łomży .

Pogoda nawet  dopisała,  dobry nastrój też.

Do zobaczenia  na szlaku, ale już  w przyszłym roku!

Opiekun SU
A.Bagińska
Fot. R.Duchnowska, I.Niksa, O.Zach