Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
pod hasłem

„Książka nas łączy”

(25 – 29 października 2021r.)

Program

• Mistrz pięknego czytania – konkurs przeznaczony dla uczniów klas VI – VIII (25.10.2021r. godz. 1350)
  • Zaczarowany świat książek – poznajemy najpiękniejsze książki w bibliotece – zajęcia świetlicowo biblioteczne. (26.10.2021r.)
  • „Moja ulubiona postać z bajki konkurs plastyczny dla uczniów klas I – III (rozstrzygnięcie konkursu 27.10.2021r.)
  • Przerwa na czytanie – udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Uczniowie klas I-VIII czytają własne lub wypożyczone z biblioteki książki. (28.10.2021 r.)
  • Jak szybko czytam? – badanie szybkości czytania wg testu Konopnickiego (29.10.2021r. dla chętnych uczniów)
  • Wystawy w bibliotece:
  1. Moja ulubiona postać z bajki.
  2. Nela mała podróżniczka.

Biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi technicznej  do wzięcia udziału w kolejnej edycji ogólnoświatowej akcji „PRZERWA NA CZYTANIE” oraz II Międzynarodowej akcji bicia rekordu CZYTANIA NA PRZERWIE (28.10.2021 r.). Wydarzenie to odbywa się w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

ZAPRASZAMY!!!