Oddział przedszkolny

……………………………………………………….

W BAJOWYM ŚWIECIE

Baśnie, bajki, bajeczki – to właśnie w taki świat magii wprowadziła nas Pani Gosia pracująca w naszej szkolnej bibliotece. Opowiadała nam o książkach, mówiła jak je szanować, czytała zagadki, zachęcała do czytania. Oglądaliśmy piękne ilustracje, słuchaliśmy czytanego tekstu. Na pamiątkę naszej pierwszej wizyty w bibliotece dostaliśmy książeczki, o które będziemy dbać i szanować.

BYŁO SUPER!!!

I.Niksa (13.05.2021)

……………………………………………………….

“Przyszła do nas Wiosna, piękna i radosna”

W naszej sali na dobre zagościła wiosna. Już na początku tygodnia dzieci rozpoczęły urządzanie wiosennego kącika przyrody. Wiosna to najlepsza pora by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, dlatego też przedszkolaki sadziły oraz siały różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, cebulkę, fasolę. W naszym kąciku pojawiły się również piękne kwiaty tulipany i hiacynty. Teraz codziennie dbamy o nasze roślinki oraz prowadzimy liczne obserwację.

W naszej Sali zagościła również Pani Wiosna praca plastyczna zrobiona przez chłopców i dziewczynki z naszej grupy. Wszystkie dzieci wspaniale bawiły się przy wspólnej pracy.

M.Zaczek

……………………………………………………….

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.

I pierwszy promień bliskiej wiosny.

Dzień bez kłopotów i bez trosk.

Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,

W domu, w przedszkolu, na wycieczce.

Każdego dnia dobry uczynek –

To jest od chłopców upominek”

Zbigniew Jeżyna

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie Kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy w naszej grupie składali życzenia dziewczynkom i swojej Pani. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów…

Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zrobili piękne laurki dla swoich kochanych mam, sióstr i babci.

Wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech…

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

M.Zaczek

……………………………………………………….

WSZYSCY BAWILI SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

        W dniu 15.01.2018 roku w oddziale przedszkolnym grupy 0A i 0B odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które były przygotowane specjalnie na tę okazję. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

M.Zaczek

……………………………………………………….

Wyjście do Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

W dniu 8 grudnia 2017r. grupa 0A i 0B wyruszyły do Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży na organizowane tam co roku SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE.

Dzieci miały okazję obejrzeć tam wystawę pt. „Łomża – wędrówka przez wieki”, gdzie zgromadzono wybrane zabytki archeologiczne przedstawiające kulturę materialną oraz duchową mieszkańców Starej Łomży i obecnego miasta. Wszystkie obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum pozyskanych w drodze wykopaliskowych badań ratowniczych, nadzorów archeologicznych, darów mieszkańców Łomży.  Dzieci oglądały: zabytki krzemienne i rogowe, narzędzia i broń, naczynia gliniane, szkło, strój, skóry, dewocjonalia, monety, kafle oraz zabytkowe budowle. Druga część wystawy obejmowała rys historyczny  lata 1418 – 1975 r., tj. od nadania Łomży praw miejskich do utworzenia województwa łomżyńskiego.

Po obejrzeniu interesującej wystawy na dzieci czekała niespodzianka. Przyszedł do nich miły starszy pan – Święty Mikołaj. Dzieci piosenką powitały Mikołaja. Każde dziecko otrzymało upominek oraz mogło sobie zrobić pamiątkową fotografię z Mikołajem.

Dzieci na długo zapamiętają ten szczególny dzień.

M.Zaczek

……………………………………………………….

Grupa 0B na zajęciach w Bibliotece.

W piątek 1 grudnia grupa 0B po raz kolejny odwiedziła, Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Tym razem wybraliśmy się na zajęcia o tematyce świątecznej „Sprawki Świętego Mikołaja”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały książki o przygodach Świętego Mikołaja, oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach przy których wspaniale się bawiły.

M.Zaczek

……………………………………………………….

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W oddziale przedszkolnym grupa 0A i 0B obchodziła urodziny Pluszowego Misia 24 listopada (piątek). Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Teddy Bear”, „Jadą, jadą misie”.

Przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Na zakończenie dzieci zaśpiewały wszystkim Misiom „Sto lat…” i zjadły pyszny urodzinowy tort.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

M.Zaczek

……………………………………………………….

Grupa 0B na zajęciach w Bibliotece.

We wtorek 24 października grupa 0B odwiedziła, Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Tematem zajęć było spotkanie z bohaterami książki Wojciecha Widłaka p.t. „Pan Kuleczka – spotkanie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Aktywnie uczestniczyły w zabawach przy których wspaniale się bawiły. Na dużej kartce dzieci wspólnie malowały bohaterów książki, czyli Pana Kuleczkę i jego przyjaciół. Na koniec przedszkolaki podziękowały Pani i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły.

Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i są inspiracją do prac plastycznych. Na pewno jeszcze nie raz będziemy uczestniczyć w takich spotkaniach.

  M.Zaczek

……………………………………………

GRUPA OB NA POCZCIE

18 października obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mieliśmy także okazję odwiedzić Urząd Pocztowy w Łomży. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list.

Po teorii nadszedł czas na praktykę. Dzieci zrobiły swoje kartki pocztowe, pięknie je udekorowały. Znaczki naklejały w kształcie figur geometrycznych (koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat). Mieliśmy przygotowane cztery skrzynki pocztowe na których były naklejone figury. Zadaniem dzieci było dopasowanie swoich pocztówek do odpowiednich skrzynek. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Światowy Dzień Poczty to szczególny dzień, w którym podkreślana jest rola ludzi, którzy codziennie dostarczają przesyłki w formie paczek i listów.

 M.Zaczek

…………………………………………….

JESIENIĄ W SADZIE

Październik grupa 0B rozpoczęła wycieczką do sklepu z owocami, aby tam rozpoznać, nazwać i wskazać te owoce, które rosną u nas w sadzie oraz te egzotyczne. Przyglądały się również pracy ekspedientki. Wspólnie kupiliśmy owoce – dzieci pomagały pakować, co sprawiło im wiele radości.

W kolejnych dniach dzieci robiły prace plastyczne – wyklejały kontur gruszki i jabłka oraz przygotowały kosze z owocami. Porównywaliśmy wielkość, kolor oraz fakturę wybranych owoców. Były również zabawy przy piosnce „W sadzie jesienią”. Najsmaczniejszą częścią było kosztowanie smakołyków.

Był to tydzień, gdzie przedszkolaki nawet przez chwilę się nie nudziły, dużo się działo a przede wszystkim dzieci z uśmiechem na twarzy i chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach.

M.Zaczek

……………………………………………….

AKTYWNOŚĆ NAJMŁODSZYCH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM