Oddział przedszkolny

……………………………………………………….

Grupa 0B na zajęciach w Bibliotece.

W piątek 1 grudnia grupa 0B po raz kolejny odwiedziła, Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Tym razem wybraliśmy się na zajęcia o tematyce świątecznej „Sprawki Świętego Mikołaja”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały książki o przygodach Świętego Mikołaja, oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach przy których wspaniale się bawiły.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W oddziale przedszkolnym grupa 0A i 0B obchodziła urodziny Pluszowego Misia 24 listopada (piątek). Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Teddy Bear”, „Jadą, jadą misie”.

Przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Na zakończenie dzieci zaśpiewały wszystkim Misiom „Sto lat…” i zjadły pyszny urodzinowy tort.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

……………………………………………………….

Grupa 0B na zajęciach w Bibliotece.

We wtorek 24 października grupa 0B odwiedziła, Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Tematem zajęć było spotkanie z bohaterami książki Wojciecha Widłaka p.t. „Pan Kuleczka – spotkanie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania. Aktywnie uczestniczyły w zabawach przy których wspaniale się bawiły. Na dużej kartce dzieci wspólnie malowały bohaterów książki, czyli Pana Kuleczkę i jego przyjaciół. Na koniec przedszkolaki podziękowały Pani i z uśmiechem wróciliśmy do szkoły.

Zajęcia biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i są inspiracją do prac plastycznych. Na pewno jeszcze nie raz będziemy uczestniczyć w takich spotkaniach.

……………………………………………

GRUPA OB NA POCZCIE

18 października obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Mieliśmy także okazję odwiedzić Urząd Pocztowy w Łomży. Zobaczyliśmy jak wygląda praca na poczcie, co jest potrzebne, aby wysłać list.

Po teorii nadszedł czas na praktykę. Dzieci zrobiły swoje kartki pocztowe, pięknie je udekorowały. Znaczki naklejały w kształcie figur geometrycznych (koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat). Mieliśmy przygotowane cztery skrzynki pocztowe na których były naklejone figury. Zadaniem dzieci było dopasowanie swoich pocztówek do odpowiednich skrzynek. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Światowy Dzień Poczty to szczególny dzień, w którym podkreślana jest rola ludzi, którzy codziennie dostarczają przesyłki w formie paczek i listów.

…………………………………………….

JESIENIĄ W SADZIE

Październik grupa 0B rozpoczęła wycieczką do sklepu z owocami, aby tam rozpoznać, nazwać i wskazać te owoce, które rosną u nas w sadzie oraz te egzotyczne. Przyglądały się również pracy ekspedientki. Wspólnie kupiliśmy owoce – dzieci pomagały pakować, co sprawiło im wiele radości.

W kolejnych dniach dzieci robiły prace plastyczne – wyklejały kontur gruszki i jabłka oraz przygotowały kosze z owocami. Porównywaliśmy wielkość, kolor oraz fakturę wybranych owoców. Były również zabawy przy piosnce „W sadzie jesienią”. Najsmaczniejszą częścią było kosztowanie smakołyków.

Był to tydzień, gdzie przedszkolaki nawet przez chwilę się nie nudziły, dużo się działo a przede wszystkim dzieci z uśmiechem na twarzy i chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach.

……………………………………………….

AKTYWNOŚĆ NAJMŁODSZYCH W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM