CZY WY WIECIE? Ia W BIBLIOTECE

Czy wy wiecie? Czy wy wiecie,

że jest takie miejsce w świecie,

gdzie na półkach i półeczkach

obok książki jest książeczka?

Książek tutaj mnóstwo różnych

– i dla małych i dla dużych.

Tu panuje taki zwyczaj,

że się książki wypożycza.

Możesz sobie, albo komuś

książkę pożyczyć do domu.

Lecz zaraz po przeczytaniu,

pamiętaj o jej oddaniu.

Rozpoczął się miesiąc maj, który jest Miesiącem Książki, Bibliotek i Czytelnictwa. Z tej okazji szkolną bibliotekę odwiedzili w poniedziałek 10 maja uczniowie klasy Ia. Pani Małgosia, nasza sympatyczna bibliotekarka, przygotowała dla nich bardzo ciekawą lekcję. Uczniowie mieli możliwość przejrzenia różnorodnych gatunków książek, poznali budowę książki, a także dowiedzieli się, kto pracuje przy ich powstaniu. Sami również mogli opowiedzieć, co lubią czytać i co najbardziej ich interesuje w samodzielnie przeczytanych książkach. Pamiętając o tym, że 8 maja był Dzień Bibliotekarza, wdzięczni, młodzi czytelnicy złożyli Pani Małgosi płynące z serca życzenia. Ze sobą zabrali do klasy plakat „Życzenia książki”, by zawsze pamiętać, w jaki sposób szanować wypożyczane książki, żeby mogły one służyć kolejnym czytelnikom.

J.Sosnowska