BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT

W miesiącu marcu klasy II A i II B zakończyły drugi moduł Projektu Czytelniczego LEKTÓRKI SPOD CHMURKI – Na tropach dobroczynności  realizowanego pod hasłem „Bądź dobry dla zwierząt”.

W ramach  modułu dzieci zapoznawały się z lekturami: „Psie troski” Toma Justyniarskiego (IIA) i „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza (IIB) oraz wypełniały wyznaczone zadania:

– wykonały obroże dla psów,

– zaprojektowały pizze z przygodami bohaterów lektury,

– zaprojektowały plakat zachęcający do adopcji psa ze schroniska,

– uczestniczyły w wizycie w gabinecie weterynarza,

– brały udział w szkolnej akcji zbiórki żywności – Wielkanocne podarki dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI”,

– słuchały głośnego czytania lektury przez zaproszonych gości.

Zajęcia były  dla dzieci bogatym źródłem wiedzy o lekturze, rozwijały ich kompetencje językowe i plastyczne oraz uczyły wzajemnej współpracy. Uwrażliwiały na los zwierząt, zachęcały do opieki nad nimi i pomocy medycznej. Wszyscy uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęcia.