EKO – STRÓJ

TERMIN:
21 kwietnia 2022r., godzina 11:50, sala numer 11

CELE KONKURSU:

• zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,
  • propagowanie selektywnej zbiorki odpadów opakowaniowych w życiu codziennym – zarówno w domu, w szkole,
  • pogłębienie dotychczasowej wiedzy odnośnie segregacji odpadów w gospodarstwach domowych oraz znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska,
  • popularyzowanie wiedzy dotyczącej szkodliwości emisji zanieczyszczeń do środowiska,
  • poszerzanie świadomości na temat środowiska, rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

ADRESACI:

• oddział przedszkolny i klasy I-III

ZADANIA KONKURSOWE:

1. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować strój ekologiczny dowolną techniką z użyciem różnorodnych materiałów wtórnych np.: folie, plastik, puszki, papier, torebki, pudełka lub  naturalnych np.: kwiaty, liście, gałązki.
  2. Uroczysty pokaz eko – strojów połączony z wręczeniem dyplomów oraz nagród za zajęcie I, II, III miejsca oraz wyróżnienia,  odbędzie się 21 kwietnia 2022r. godz.11:50 sala numer 11.
  3. Uczestnicy mają zaprezentować stroje na w formie pokazu.
  4. Zaprezentowane stroje poddane będą ocenie indywidualnie.

KRYTERIA OCENY:

Jury oceniać będzie:

– zgodność z tematyką konkursu – zastosowanie surowców wtórnych,
– oryginalność, pomysłowość,  estetyka wykonania strojów,
– sposób zaprezentowania stroju,
– ogólne wrażenie artystyczne.

Organizatorzy:

Wioleta Szurawska, Magdalena Zaczek, Ewelina Leszczyńska