Grzegorz Prusiński – Nasz laureat

“Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu:
dopiero pilna praca go  obrobi i  wartość mu wielką  nada”
                             /Stanisław Staszic/

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny w Białymstoku miało miejsce  uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017.

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Grzegorz Prusiński z klasy VIB  został laureatem konkursu z przyrody. Dokument potwierdzający otrzymany tytuł odebrał na gali                        w Białymstoku, dokąd udał się razem z Panią Dyrektor.

W Łomży  tylko dwóch uczniów zdobyło taki tytuł, a w województwie dwudziestu czterech. To ogromny sukces, bo zmieniły się kryteria uzyskania tytułu, podwyższono progi procentowe, a Grześ napisał test w rekordowym tempie.

Tajniki wiedzy przyrodniczej  pomagała Grzegorzowi zgłębiać pani Anna Bagińska.

Serdeczne gratulacje dla ucznia, jego rodziców i nauczyciela przyrody.