Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej (06–08.04.2022)

Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej zorganizował w Park Wodny MOSiR Łomża Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z MOSiR Łomża.

W zawodach pływackich udział brały dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych z Łomży, Zambrowa, Grajewa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego. W piątek 8 kwietnia startowały roczniki z klas 7 i 8.

W Igrzyskach Dzieci grupy zachodniej w pływaniu, które odbyły się 06.04.2022 dziewczęta zajęły drużynowo II MIEJSCE nieznacznie ulegając (tyci, tyci) zespołowi z SP1, dziewczęta wygrały sztafetę oraz zaprezentowały się dobrze w startach indywidualnych niektóre biegi wygrywając. Karina Kopańczyk wygrała bieg stylem klasycznym, Sylwia Remfeld wygrała styl dowolny, Magdalena Duchnowska oraz Rozalia Olender były drugie w stylu grzbietowym i motylkowym. Ramotowska Maja była trzecia stylem grzbietowym. Igrzyska Dzieci grupy zachodniej chłopców zakończyliśmy również na II MIEJSCU ulegając SP10 w Łomży, dobrze zaprezentowali się wszyscy chłopcy z kl. Va i VIIa a szczególnie Wasilewski Antoni wygrywając bieg na 50 m stylem dowolnym. Szymon Świderski był drugi w stylu motylkowym, Oliwier Siedler trzeci w stylu klasycznym. Wszyscy pozostali uczniowie poprawili swoje dotychczasowe wyniki poprawiając przy tym rekordy życiowe.

W Igrzyskach Młodzieży szkolnej (rocznik 2008-07) grupy zachodniej w pływaniu, które odbyły się 08 kwietnia drużyna chłopców w składzie Wiktor Czubowski, Tomasz Liżewski, Bogusz Krystian, Bartosz Gorzoch, Adrian Rogowski, Filip Rusiński zajęła II MIEJSCE w sztafecie stylem dowolnym 6x50m tym samym zapewniła sobie awans do Finału Województwa Podlaskiego w pływaniu drużynowym, który odbędzie się 23 kwietnia w Augustowie. Krystian Bogusz dodatkowo zajął drugie miejsce indywidualnie w stylu motylkowym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finały Województwa Podlaskiego odbędą się 23 kwietnia w Augustowie. Z naszej szkoły na finały zakwalifikowało się łącznie 23 uczniów.