„Mój Chrystus Połamany” – Apel Wielkanocny

„Chrystus nie ma Swej twarzy,

On ma Twoją twarz…”

(z książki: „Mój Chrystus Połamany”)

W środę 13 kwietnia 2022 r. z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Jezusa, uczniowie naszej szkoły przedstawili scenkę „Mój Chrystus Połamany”.

Scenariusz przedstawienia został  oparty na podstawie książki o. Ramona Cue Romano. Przesłaniem jest miłość Jezusa, dla którego każdy człowiek jest najważniejszy. On Bóg – Człowiek oddał zanas swe życie na krzyżu. Chrystus uniża się, aby pomóc tym, którzy Go potrzebują – chorym, ubogim, cierpiącym w skutek wojen, osieroconym, odrzuconym.

Uczniowie przedstawiając scenki z codziennego życia, ukazywali różne możliwe wybory przed jakimi niejednokrotnie stajemy. Jezus zaprasza nas byśmy naśladowali Jego miłość do człowieka, albowiem „cokolwiek uczyniliśmy drugiemu człowiekowi, Jemu samemu uczyniliśmy.”

Niech zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, będą odkrywaniem Wielkiej Bożej Miłości i dzieleniem się nią, odkrywając zawsze w drugim człowieku potrzebującego, cierpiącego Chrystusa.

Na zakończenie Pani Dyrektor Jolanta Kowalewska oraz Pani Wicedyrektor wyraziły podziękowanie za przygotowanie przedstawienia Paniom M. Kneć i s. R. Wasilewskiej oraz złożyły życzenia świąteczne wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom.

Fot. J. Sokołowski