Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków w Ia

1 października przypada Policyjny Dzień Odblasków, z tej okazji nasza Pani zorganizowała spotkanie i klasę 1a odwiedzili mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom, że odblaski znacznie zwiększają nasze bezpieczeństwo i jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Po krótkiej prelekcji, wszystkie dzieci otrzymały odblaski. Uwieńczeniem spotkania z mundurowymi była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każde dziecko mogło usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części pojazdu. Ponadto dzieci miały możliwość włączenia i posłuchania sygnałów policyjnej syreny. Gdy wróciliśmy do klasy, stworzyliśmy piękne prace, które będą nam przypominać o tym, że warto nosić odblaski, bo dzięki nim jesteśmy bezpieczni na drodze.

LINK:

W. Szudrawska