PATRIOTYCZNIE I HISTORYCZNIE W IIIa

Święto Niepodległości obchodzone w całej Polsce 11 listopada było okazją dla uczniów kl. IIIa do pogłębienia wiadomości z historii Polski. Wspólnie z całą społecznością szkoły uczniowie wzięli udział w akcji SZKOŁA DO HYMNU, przypomnieli  symbole narodowe – polskie godła wykonując je na plastyce. Dużo czasu poświęcili omawianiu fragmentów  przeszłości naszej ojczyzny – od czasów słowiańskich, poprzez najstarsze polskie miasta, dawne zamczyska i średniowieczne zwyczaje rycerskie. Chłopcy wykonali z tektury elementy wyposażenia rycerza: hełmy, miecze, tarcze, zaś dziewczęta wachlarze i ozdoby na głowę. Ubrani w nie uczniowie przygotowali inscenizację zwyczajów rycerskich: pasowania na rycerza, walk rycerzy, oddawania czci damom. Przedstawili ją przedszkolakom  z grup  3-latków i 6-latków oraz uczniom kl.Ib. Widzom inscenizacje bardzo się podobały, wielu wyraziło chęć bycia rycerzem lub damą dworu.

Takie nawiązujące do historii zajęcia to świetna nauka poprzez zabawę!

U. Suchodoła

Fot. s. R. Wasilewska