ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

27 października w naszej szkole  odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszaków. Ubrani w galowe stroje szkolne i eleganckie birety uczniowie kl. Ia i Ib przybyli na spotkanie wraz z rodzicami i rodzeństwem.

Na początku uroczystości pierwszoklasiści musieli zdać egzamin czyli odpowiedzieć na kilka ważnych pytań zadanych przez przedstawicieli  Samorządu Uczniowskiego: Co to Polska? Jak zachowywać się na lekcjach? Jak bezpiecznie poruszać się po ulicach? Popisali się przed gośćmi znajomością hymnu państwowego i szkolnego, a także  pięknie zaśpiewali swoją piosenkę „Pierwszaczek”.

Po zaliczeniu w/w zadań nastąpiło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Tekst ślubowania odczytała dyrektor szkoły pani Jolanta Kowalewska.

Następnie wszyscy pierwszoklasiści zostali przez nią uroczyście pasowani na uczniów SP2 i otrzymali w prezencie od szkoły i rodziców dyplom pasowania na ucznia, legitymację szkolną, pamiątkowe książki, a także upominki od szkolnego koła PCK.

Nowo przyjęci do grona uczniów naszej szkoły otrzymali gratulacje oraz życzenia samych sukcesów od dyrektor szkoły pani Jolanty Kowalewskiej, przewodniczącej  Rady Rodziców pani Moniki Truszkowskiej  oraz przedstawicielki rodziców uczniów kl.I  pani Małgorzaty Jankowskiej.

Rodzice pierwszoklasistów umili im to  ważne wydarzenie organizując wraz z wychowawczyniami poczęstunek, zabawy i konkursy w klasach.

Wszystkiego najlepszego PIERWSZAKI, powodzenia w szkole!

U. Suchodoła

Fot. J. Sokołowski