ŚRODA Z LEKTURĄ w kl. Ib

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w którym uczestniczy nasza szkoła, uczniowie klasy Ib  realizowali projekt czytelniczy ŚRODA Z LEKTURĄ.

Jego celem było wprowadzenie pierwszaków w zaczarowany bajkowy świat, zachęcenie do częstego obcowania z lekturami i uważnego słuchania czytanych im książek. To miało również zachęcić ich do pilnej nauki czytania, tak by w przyszłości sami mogli poznawać przygody książkowych bohaterów. Co środa pierwszoklasiści mogli poznać nowe, ciekawe historie, bajki, baśnie czytane przez wychowawczynie klasy, także gościnnie panią bibliotekarkę Małgorzatę Szymanowską oraz chętnie uczennice  klasy IVa, które w wolnym czasie pomagały  pierwszoklasistom.

Po wysłuchaniu fragmentów lektury dzieci  dyskutowały na temat bohaterów i ich przygód, inscenizowały je, wykonywały prace plastyczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się przygody bohaterów bajki „Gdzie mieszka radość” czyli psa Fafika i kotka Bączka. Ich podobizny można podziwiać w galerii.

Zajęcia te bardzo spodobały się pierwszakom, będziemy je kontynuować w II semestrze.

U. Suchodoła

Fot. U. Suchodoła