Szkolny Konkurs Plastyczny ,,OZDOBA WIELKANOCNA – STROIK”

Szkolny Konkurs Plastyczny

,,OZDOBA WIELKANOCNA – STROIK”

Konkurs ma charakter charytatywny, wykonane ozdoby zostaną wystawione na kiermaszu wielkanocnym, za który będą odpowiedzialni wychowankowie świetlicy. Wszystkie uzyskane środki pieniężne zostaną przekazane na cel charytatywny.

CELE KONKURSU

1. Pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych.
  2. Podkreślenie znaczenia rodziców i rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka.
  3. Pobudzanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej, twórczej dzieci i dorosłych.
  4. Rozwijanie umiejętności kreatywnych i manualnych.
  5. Inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych.
  6. Zachęcenie do aktywnych form wypoczynku rodzinnego.
  7. Promocja wśród uczniów idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Konkurs adresowany jest do uczniów SP2 w Łomży klas 0-III i ich rodziców.
  2. Tematem pracy jest wykonanie przestrzennej ozdoby wielkanocnej dowolną metodą, techniką i z dowolnych materiałów.
  3. Każda praca powinna zawierać dane autora – doczepioną metryczkę (załącznik).
  4. Termin konkursu: 16.02.2024r. do 15.03.2024r.
  5. Gotową pracę należy przekazać wychowawcy lub bezpośrednio do świetlicy.
  6. Ozdoby będą oceniane w II kategoriach: klasa 0-I i klasa II-III.
  7. Jury oceniając pracę będzie brało pod uwagę zgodność z wytycznymi regulaminu: oryginalność pomysłu, zgodność z tematem, estetykę wykonanej pracy oraz stopień trudności wybranej techniki plastycznej.
  8. Ogłoszenie wyników nastąpi 15.03.2024r. na stronie internetowej szkoły.
  9. Wszystkie prace przechodzą na własność Organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo dysponowania nimi.
  10. Wszystkie ozdoby będą wystawione na kiermaszu świątecznym z którego dochód zostanie przekazany na cel charytatywny.
  11. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i  symboliczne nagrody rzeczowe.

Organizatorzy:

mgr Renata Niksa