WŁĄCZ MYŚLENIE. BEZPIECZNE FERIE!!!

Dnia 16.01.2018 r. uczniowie klas IV – VII zebrani przed „telewizorem” mogli obejrzeć „Teleexpress”. Odcinek specjalny poświęcony był zbliżającym się feriom, a właściwie bezpiecznemu wypoczynkowi podczas zimowych szaleństw. Czwartoklasistki na chwilę stały się dziennikarkami, ekspertkami czy łyżwiarkami olimpijskimi. Przedstawiły zebranym podstawowe zasady bezpieczeństwa, obowiązujące podczas spędzania dni wolnych od nauki. Podpowiedziały, w jaki sposób korzystać z uroków zimowej aury, aby szczęśliwie i przede wszystkim bezpiecznie wrócić do szkoły. Zwróciły uwagę na niebezpieczeństwo bezmyślnej zabawy na zamarzniętych akwenach wodnych, jazdy na sankach czy rzucania śnieżkami.

Przypomniały również numery alarmowe, z których należy skorzystać w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Kowalewska, która życzyła wszystkim miłych i bezpiecznych ferii.

A.Zambrzycka

Fot. J.Sokołowski