Dyktando 2018 – Hela WYRÓŻNIONA!!!

24 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży odbył się finał VI edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego uczniów klas trzecich pod patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego. W konkursie wzięli udział najlepsi z ortografii uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Łomży. Naszych trzecioklasistów reprezentowały: Helena Horosz z kl. IIIA (wych. Bożena Danowska) i Maja Małachwiej z kl. IIIC (wych. Wioleta Szudrawska). Dyktando przygotowane zostało przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Treść dyktanda związana z 600- leciem naszego miasta i Hanką Bielicką stanowiła nie lada wyzwanie dla uczniów klas trzecich. Zawierała wiele wyrazów o podwyższonym stopniu trudności ortograficznej biorąc pod uwagę wiek uczestników.

Hela Horosz zdobywając wyróżnienie znalazła się wśród szóstki najlepszych z ortografii trzecioklasistów w Łomży.

Gratulujemy Heli oraz jej wychowawczyni i życzymy dalszych sukcesów.

JS@JS@BD

Fot. B.Danowska