II MIEJSCE W DIECEZJI

W dniu 24 lutego 2018 roku odbył się Finał Diecezjalnego Konkursu dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas: „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – dzieje Białego Kwiatka”

Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie z trzech województw znajdujących się na terenie diecezji: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Uczniowie klas I-VII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zmagali się w trzech kategoriach: muzycznej, wiedzy i plastycznej.

Celem konkursu było min kształtowanie postaw etycznych i moralnych, pogłębianie rozumienia istoty małej drogi świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która polega na całkowitym zawierzeniu Jezusowi i kochaniu w ukryciu, stawaniu się pokornym, ubogim w duchu i prostym, rozwijanie talentów muzycznych i plastycznych.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch kategoriach: plastycznej i wiedzy. Laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, najpierw zmagali się na etapie szkolnym.

W kategorii plastycznej z klas I-III zwyciężyła praca Heleny Horosz z kl.IIIA, która w finale diecezjalnym otrzymała II miejsce. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż konkurencja była naprawdę bardzo duża, a tylko trzy miejsca. Natomiast w klasach IV-VII zwyciężył Maciej Miarka z kl.VB.

Do konkursu wiedzy o św. Teresie przystąpiło 12 drużyn ze szkół podstawowych, 6 drużyn z gimnazjum oraz 3 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii wiedzy wzięło udział 63 finalistów. Z naszej szkoły brały udział dziewczęta z klas V: Malwina Dudek, Zofia Horosz i Alicja Petkowska. Wykazały się one bardzo dużą wiedzą zdobywając 45 pkt. Zabrakło im jedyne trzy pkt, aby znaleźć się na trzecim miejscu. Niemniej jesteśmy dumni z dziewcząt, które wykazały się ogromną wiedzą na temat św. Teresy. Należy podkreślić, że pytania konkursowe były bardzo trudne. Na 12 szkół podstawowych biorących udział w konkursie wiedzy byliśmy na piątym miejscu.

Uczniowie pod opieką s. Małgorzaty przygotowali się do konkursu od początku stycznia. Gratulujemy im sukcesu, gdyż wszyscy oni mogą czuć się zwycięzcami przez zakwalifikowanie się do etapu diecezjalnego.

s.M.S.