IV EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJŁADNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA”

1.CELE KONKURSU:

– poszerzanie wiedzy  na temat różnorodnych świąt i sposobu ich świętowania,

– zainteresowanie uczniów tradycją i zwyczajami związanymi ze świętem walentynkowym,

– kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz umiejętności plastycznych dzieci,

– rozwój umiejętności manualnych,

– poznanie nowych technik plastycznych,

– wdrażanie do samodzielnego wykonania Walentynki,

– ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji.

2. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-III oraz świetlicowych SP2 w Łomży.
  2. Celem konkursu jest własnoręczne, samodzielne wykonanie przez uczniów kartki walentynkowej.
  3. Dopuszczalna technika wykonania prac: malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, college, format A5 – blok techniczny.
  4. Każda kartka powinna być opisana na odwrocie (imię i nazwisko autora, klasa, imię i nazwisko opiekuna).
  5. Gotową pracę należy przekazać wychowawcy do 12 lutego 2024 lub bezpośrednio do świetlicy.
  6. Opiekunowie przekazują kartki do organizatorów konkursu 12 lutego 2024.
  7. Jury oceni kartki, biorąc pod uwagę estetykę wykonania, kreatywność, samodzielność  pomysłowość i oryginalność autora oraz zgodność z tematem.
  8. Prace będą oceniane w II kategoriach: 0-I klasa i II-III klasa.
  9. Komisja zastrzega sobie możliwość wybrania mniejszej liczby laureatów oraz wytypowania osób wyróżnionych.
  10. Spośród zebranych walentynek wyłonieni laureaci, otrzymają dyplomy pamiątkowe i upominki w Dniu Świętego Walentego – 14.02.2024.

ORGANIZATORZY:

mgr Renata Niksa