Niepodległość, znaczy wolność…

Tak śpiewały 8 listopada – w przededniach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości – uczennice naszej placówki, które  uczestniczyły w VI Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jednym z celów konkursu było   popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży repertuarów patriotycznych, by  w ten sposób pielęgnować pamięć o wydarzeniach ważnych w historii Ojczyzny.

Łącznie w konkursie wzięło udział  dwanaście placówek z terenu powiatu łomżyńskiego, a ponad 60 uczniów klas I-VIII. Wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom wokalny.

W kategorii klas 1 – 3 pierwsze miejsce i drugie zajęli uczniowie z naszej szkoły, przygotowani przez Siostrę Małgorzatę Szyszkę. Dziewczęta z klasy II B: Julia K. Maja G. i Natalia O.   śpiewały  „11. listopada”, zaś duet z kl. IIA: Michał K. i Tobiasz M. wzbudził podziw i aplauz dziarską interpretacją „Pieśni Legionów”. W klasach 4 – 8  wyróżnienie otrzymały dziewczęta należące do scholii: Anna Ł., Julia D., Patrycja U. i Nikola Ch. Poziom wykonawczy i interpretację uczestników oceniali: Krzysztof Witkowski (dyrektor Szkoły Muzycznej w Zambrowie), ksiądz Aleksander Suchocki (proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Drozdowie), Marcin Rydzewski (Muzeum Przyrody w Drozdowie), Krzysztof Kozicki (wójt gminy Piątnica, który rokrocznie żywo interesuje się przebiegiem ciekawego muzycznie przedsięwzięcia).

Cieszymy się sukcesem naszych uczniów i życzymy, aby nigdy nie zgasła ich miłość do Ojczyzny.

M.Szyszka