OGNISKO MISYJNE W PLENERZE

15.10.2017r. grupa misyjna działająca przy naszej szkole udała się do Czarni – odległej 70 km od Łomży. Był to wyjazd integracyjny – stanowiący nagrodę dla uczniów najbardziej zaangażowanych w tej grupie.

Wystąpiliśmy w czasie Mszy świętej sprawowanej dla dzieci i podczas sumy. Nasze modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy śpiewem pieśni na wejście „Duch Święty niech jednoczy nas…” a w ramach kazania zaprezentowaliśmy inscenizację o bł. Honoracie Koźmińskim ubogaconą montażem pt. „Twoja droga prosta-prowadź nas Ojcze Honoracie”. Słowno – muzyczna opowieść o Honoracie – kapucynie, społeczniku i naśladowcy św. Franciszka – została przygotowana w ramach Roku dziękczynienia za Jego osobę i dzieło.

Po Eucharystii udaliśmy się do muzeum Brata Zenona Żebrowskiego pochodzącego z tej parafii a pracującego duszpastersko w Japonii. W muzeum ks. Proboszcz Wacław przygotował dla gości projekcję filmu o Bracie Zenonie a następnie pokazał poszczególne sale i eksponaty.

Naszą wyprawę do Czarni zakończyliśmy radośnie grillując przy ognisku. Był to cudowny dzień w gronie życzliwych i otwartych na miłość ludzi. Dzięki tylu wspaniałym osobom radośnie spędziliśmy niedzielę. Do Łomży wróciliśmy wieczorem z bagażem wrażeń i pełni energii do kolejnych działań owocujących promocją szkoły i nagrodami dla najbardziej zaangażowanych członków ogniska misyjnego.

s.Małgorzata