OJ SIĘ DZIAŁO W NASZEJ BIBLIOTECE

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku nasza biblioteka świętowała pod hasłem „Książka nas łączy”.  Z tej okazji w bibliotece odbyło się szereg działań promujących książkę. Przygotowano wystawy: „Sport w literaturze”, „Wiersze dla małych i dużych” oraz wystawę prac konkursowych „Moja ulubiona postać z bajki” będącą pokłosiem konkursu na który wpłynęło 35 prac uczniów klas I – III.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce ex aequo: Zuzanna Kamińska kl. I a, Maja Welszyng i Maria Kowalczyk kl. II b

II miejsce  ex aequo: Małkowska Lena kl. I a, Milena Jurago kl. II b i Hubert Pałka kl. III a

III miejsce  ex aequo: Miłosz Jastrzębski kl. I a, Adrian Nerkowskii, Michał Kryszajtys kl. III a

Komisja konkursowa  przyznała wyróżnienia, które otrzymują :

Wiktoria Gadomska kl. I a, Klaudia Gronostajska i Julia Gosk kl. II b oraz Marta Mikołajczuk i Mohamed Barry kl. III b.

Przeprowadzono również zajęcia dla klas 0–I. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali fragmentów książek i oglądali ilustracje. Dnia 22.10.2019 roku każdy chętny uczeń mógł sprawdzić swoje możliwości w technice czytania.  Zorganizowano konkurs czytelniczy dla klas VI – VIII pt. „Mistrz pięknego czytania”. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsceIgor Gruszfeld i Anna Łada 

II  miejsceJakub Świderski.

„Poszukiwacze zaginionych tytułów” to kolejny konkurs czytelniczy zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Najwięcej tytułów zebrali:

Julia Gawkowska, Aleksandra Pianko i Magda Maciejewska – uczennice klasy VII a.

Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.

A wszystko zorganizowała i o wszystko zadbała nasza niezastąpiona bibliotekarka p. Małgosia Szymanowska.

JS@JS

Fot. J.Sokołowski, M.Szymanowska