POLA NADZIEI 2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży kolejny raz wzięli udział w organizowanej po raz ósmy na Podlasiu akcji „Pola Nadziei”. Uczennice klasy VIIb kwestowały na rzecz Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci.  Tegorocznym mottem są słowa zawarte w Liście do Rzymian „Nadzieja zawieść nie może…”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei tworzeniu „pól nadziei”. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Uczniowie dwójki wystąpili w programie artystycznym, który wspaniale poprowadził Jakub Świderski. Kuba powitał wszystkich zebranych, przypomniał, że pomagać innym to nieść serce na dłoni i że dobro powraca.

Na scenie prezentowały się Nikola Laszkowska i Wiktoria Wysocka w wiosennych pytaniach, Marianna Derejko opowiadała wszystkim o wiosennym wietrzyku, Maja Małachwiej opisywała piękno Warmii a urocze dziewczęta z IIIc zaśpiewały wesołą piosenkę. Piotrek Nitkiewicz i Witek Wasilewski prezentowali swój talent taneczny. Zebrali gromkie brawa od publiczności. Piękne wiersze księdza Jana Twardowskiego recytowały Julia Surawska i Patrycja Ulatowska, Igor Gruszfeld umilał czas grą na skrzypcach. Ala Petkowska recytowała wiersz. Marcel i Dominik Pawłowscy – utalentowani bracia pięknie zaśpiewali piosenkę „Zimny drań”. Warto było ich posłuchać. Uczniowie z klasy IIa ponownie wprowadzili publiczność w wiosenny nastrój. Julia Godlewska i Marek Bienias wyrecytowali wiersz o wiośnie, Kinga Ćwiekowska o Koperniku, zaś Filip Gagov o królu Zygmuncie.

Na koniec klasa IIa zaśpiewała piosenkę.

Serdecznie dziękuję paniom Urszuli Suchodole, Wiolecie Szudrawskiej, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Warto jest pomagać innym.

Do zobaczenia za rok.

A.Bagińska /Opiekun PCK i SU/