ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

„Puk, puk to ja, pukam szkoło do twych drzwi” – tak śpiewali pierwszoklasiści na uroczystości ŚLUBOWANIA KLAS I, która odbyła się w naszej szkole 24 października. W tym ważnym dniu PIERWSZAKOM towarzyszyli rodzice, dyrekcja szkoły, przedstawiciele rady rodziców, zaproszeni goście, delegacje uczniowskie z klas IV-VIII.

Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Jolantę Kowalewską, uczniowie klas I przystąpili do zdawania egzaminu: musieli powiedzieć, czym jest dla nich Polska, jak zachowywać się na lekcjach, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, policzyć do 10, zaśpiewać piosenkę. Po zdaniu tegoż egzaminu złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion PIERWSZAKÓW. Wychowawczynie panie:  Urszula Suchodoła, Teresa Białobrzeska oraz Renata Rucińska wręczyły wychowankom piękne dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej – o Andrzej Makowski życzył PIERWSZAKOM wszystkiego najlepszego na nowej drodze a przewodniczący rady rodziców pan Karol Gawkowski przekazał im ufundowane przez radę upominki – świecące długopisy. Na koniec pasowani uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Ten dzień na długo zostanie PIERWSZAKOM w pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a PIERWSZAKOM życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość.

PIERWSZAKI

Fot. J.Sokołowski