Pomagając innym – pomagamy sobie!

„Jest na świecie jeden zawód. Jedno jedyne

powołanie: być dobrym dla drugiego człowieka…”

Maria Dąbrowska

Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży po raz kolejny przystąpiła do akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację „Pomóż Im” prowadzącą Domowe Hospicjum dla Dzieci a tegorocznym mottem są słowa zawarte w Liście do Rzymian „Nadzieja zawieść nie może…”.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei, tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

W dniu 26 października 2017 roku przy naszej szkole zostały posadzone przez uczniów klasy VA cebulki kwiatów. W akcję zaangażowali się pracownicy szkoły, szczególnie pan Marek Białobrzewski.

Mamy nadzieję, że na wiosnę wyrosną piękne żonkile, my zaś będziemy mogli pomóc chorym i cierpiącym.

A.Bagińska