Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (PROGRAM)

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży

Program:

• środa 4 kwietnia 2018r.

– SP2 na niebiesko!!!

• czwartek 5 kwietnia 2018 r.

– Konferencja „Droga przez Autyzm” – Uczelnia Jańskiego w Łomży
godz. 9:00 – prezentacja fundacji Dr Otis
godz. 9:20 – „Pierwsze kroki przez autyzm –symptomy i diagnoza” – Krajowe Towarzystwo Autyzmu z Białegostoku
godz. 10:25 – „Rodzic i Autyzm – okres przedszkolny” – Ewa Mateszo-Półtorak
godz. 11:00 – „Deficyty rozwojowe w ASD” – Towarzystwo Autyzmu w Toruniu
godz. 12:00 – przerwa
godz. 12:30 – „Codzienność Autyzmu w rodzinie” – Agnieszka Łada
godz. 13:05 – „Dojrzewania a Autyzm” – Uniwersytet Warszawski i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – dr Monika Pudło
godz. 14:10 – „Zabawa inspirująca rozwój” – Adrian Borowik Przylądek Dobrej Nadziei

– Lekcje o Autyzmie – godz. 9:00 – 14:50 Uczelnia Jańskiego

– Konkurs małych form teatralnych – Teatr Lalki i Aktora
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat autyzmu, pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia, uwrażliwienia na problemy osób dotkniętych spektrum autyzmu oraz popularyzacja małych form teatralnych.

• piątek 6 kwietnia 2018 r.

– Niebieski Marsz
godz. 12:45 – zbiórka przy parafii Krzyża Świętego w Łomży
godz. 13:00 – start marszu, przejście pod Halę Sportową im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 ulicami: Zawadzka – Piłsudskiego, Szosa Zambrowska, Ks. Anny.

– Koncert Finałowy – Hala Sportowa im. Olimpijczyków Polskich
godz. 15:30 – rozpoczęcie
godz. 15:50 – występy placówek prowadzonych przez Fundacje Dr Otis: Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi, Przedszkole Niepubliczne Nutka, Przedszkole Niepubliczne Motylek
godz. 16:30 – Arka Noego
godz. 18:00 – Monika Kuszyńska z zespołem
godz. 19:10 – zespół Milano
godz. 20:10 – zakończenie

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Źródło: www.lomza.pl