„OSTATNI RAZ Z MOJĄ KLASĄ…”

Choć wszyscy czekaliśmy na wakacje z utęsknieniem, to gdy nadszedł upragniony dzień 18 czerwca 2019 r. na wielu twarzach zamiast radości zagościł smutek. Dotarło do nas, że dla niektórych – to już ostatnie zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy hymnem państwowym oraz powitaniem gości, którzy przybyli na uroczystość. Wśród zaproszonych gości byli min.: proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej – o Andrzej Makowski, przedstawiciele Rady Rodziców – p. Iwona Łada i p. Karol Gawkowski, przedstawiciele koła łowieckiego „Sokół” – p. Stanisław Ogrodnik i p. Michał Zalewski, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice.

Wielką radością i zarazem niespodzianką dla naszej społeczności była informacja przekazana przez p. Stanisława Ogrodnika, iż nasza szkoła otrzymała odznaczenie za wieloletnią współpracę na rzecz ochrony środowiska. Odznaczenie zostało przypięte podczas uroczystości i ozdobiło sztandar szkoły.

Kolejnym punktem programu było uroczyste przekazanie sztandaru młodszym kolegom i koleżankom oraz ślubowanie Absolwentów. Po części oficjalnej nadszedł czas na życzenia i wręczenie nagród dla ósmoklasistów. Jako pierwsze wystąpiły: s.Małgorzata Szyszka i p.Anna Bagińska – wychowawczynie klas VIII. Panie w ramach życzeń, zadedykowały swoim wychowankom utwór „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi…”. Był to moment szczególnego wzruszenia i łez, które same płynęły po policzkach wielu ósmoklasistów, nauczycieli i rodziców.

Następnie nadeszła wyczekiwana chwila wręczenia świadectw i listów gratulacyjnych rodzicom naszych najlepszych uczniów, którzy wypracowali w minionym roku świadectwo z wyróżnieniem. Pani Dyrektor Jolanta Kowalewska i wychowawczynie wręczyły nagrody, listy gratulacyjne i podziękowania dla uczniów i rodziców absolwentów.

Po części oficjalnej zabrali głos Absolwenci, zapraszając nas na część artystyczną. Było trochę nostalgicznie, trochę poetycko, ale przede wszystkim bardzo miło i wzruszająco. Uczniowie przedstawili swoje przeżycia, wspomnienia i sytuacje, w których uczestniczyli w trakcie szkolnej kariery. Kiedy absolwenci powiedzieli wszystko, co przygotowali – usłyszeliśmy utwór, który wywołał łzy wzruszenia. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Ostatni raz z moją klasą…” i chyba właśnie wtedy do ośmioklasistów dotarło, że skończył się ważny etap ich życia. Zrobiło się naprawdę smutno, bo zaczęły się pożegnania: z dyrekcją, wychowawczyniami, z nauczycielami i kolegami.

W imieniu młodszych koleżanek i kolegów pożegnała odchodzących uczniów Aleksandra Liżewska. Ola przywołała jeszcze raz pierwsze chwile w „Dwójce” i życzyła, aby nasi Absolwenci poszli do wymarzonych szkół i zapamiętali ten dzień bardzo dobrze. Życzyła, aby zrobili wszystko, by za kilka lat ich wspomnienia były co najmniej tak dobre jak dziś. Ósmoklasiści otrzymali pamiątkowe długopisy i słodkości.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni na kolejny punkt programu i poproszeni do sali, w której czekał już tort pożegnalny i niespodzianka – fotobudka, która była wielką atrakcją tego wieczoru. Oczywiście – to nie koniec uroczystości – rozlegający się głos trąbki zaprosił wszystkich na ostatnią dyskotekę w murach Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas dyskoteki były specjalne dedykacje dla wychowawczyń i wychowanków i wszyscy bawiliby się do rana, gdyby nie cisza nocna, która zaprosiła do powrotu do domu, by na drugi dzień spotkać się jeszcze raz ze swoją klasą i odebrać świadectwa na których były widoczne plony całorocznej pracy.

Życzymy naszym Absolwentom dalszych sukcesów w nauce i dostania się do wymarzonych szkół.  

Małgorzata Sz.

Fot. J.Sokołowski