WIGILIA ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ TPD W GOŚCINNEJ „DWÓJCE”

Dnia 8 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta kolacja wigilijna z udziałem dzieci uczęszczającym do świetlic środowiskowych działających przy SP2 i SP7. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łomży z prezesem Janem Szymańskim na czele, panią Danutą Gieragą i panią Elżbietą Jankowską. Etiudę teatralną przygotowały dzieci z naszej szkoły, przygotowane przez panie: Annę Sobieszuk i Annę Pawelec. Nikola Powichrowska z klasy VI a zagrała na skrzypcach wzruszający utwór N. Paganiniego, który wprowadził wszystkich w atmosferę świąt. Przesłaniem przedstawienia było hasło: „Pielęgnujmy ziarna miłości”. Pani Justyna Czerwonko zadbała o plastyczną oprawę uroczystości. Zaproszeni goście to: proboszcz parafii O. Kapucynów Mirosław Ferenc, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego Jerzy Abramowicz, p. dyrektor SP 7 Iwona Erynk- Cichowicz, p. wicedyrektor SP7 Bożena Wachowska, dyrektorzy szkół łomżyńskich i wieloletni działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W prowadzeniu uroczystości pomogła p. prezesowi, p. Jolanta Kowalewska- dyrektor SP2. Pan Jan Szymański odznaczył p. Elżbietę Kozłowską- wychowawczynię środowiskowego ogniska wychowawczego przy SP7 medalem Henryka Jordana za długoletnią działalność na rzecz dzieci. Po krótkich przemówieniach i modlitwie dorośli wraz z wychowankami podzielili się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Potem wszyscy zasiedli przy stołach, gdzie czekały już tradycyjne, wigilijne potrawy. Kolejnym punktem wieczoru okazała się być wizyta świętego Mikołaja, który rozdał paczki grzecznym dzieciom. Po krótkiej rozmowie z każdym dzieckiem, Mikołaj stwierdził, że wszyscy byli grzeczni w tym roku i każde dziecko wyszło z sali z paczką i wielkim uśmiechem.

To był niezapomniany wieczór!

A.S.