WITAJ MAJ! PIĘKNY MAJ!

3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta.

Ale czy tak musi być?

Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć te trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków.

Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna

Dnia 29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, Samorząd Uczniowski  pod opieką pani Katarzyny Bałazy-Rydelskiej i pani Justyny Czerwonko, przygotował montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Zaprezentowano w nim historię konstytucji. Była to również okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.

Fot. W.Szczepkowski