Niedziela Miłosierdzia = Dzień Dobra.

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

Druga niedziela po Wielkanocy jest Świętem Miłosierdzia Bożego. O ustanowienie tego święta poprosił sam Pan Jezus przez św Faustynę Kowalską. Jest to nie tylko szczególny dzień uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale czasem łaski dla wszystkich ludzi. Niedziela Miłosierdzia Bożego to także patronalne święto Caritas. W tym roku jest obchodzony jako Dzień Dobra. Dzieci i wolontariusze SKC przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży wzięli w dniu dzisiejszym czynny udział w uroczystej Mszy Św. w kościele pw. M. B. Bolesnej – O. Kapucynów o godzinie. 11.30 poprzez czytanie słowa wstępnego, czytań słowa Bożego, modlitwę wiernych oraz niesienie darów ofiarnych, w których były serduszka z wielkopostnymi dobrymi uczynkami. Wolontariusze chętnie włączyli w przeprowadzenie kwesty przed kościołem, która pomoże m. in w utrzymaniu placówek „Caritas” dających schronienie uchodźcom z Ukrainy.

M.Kneć

Fot. M.Kneć