Zostań wolontariuszem Akademii Przyszłości

Po raz pierwszy w Łomży rusza Akademia Przyszłości.

Jej organizatorzy poszukują wolontariuszy, zwanych w Akademii tutorami dla dziesięciorga dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

– Nie czekaj i zapisz się już dziś na www.superw.pl wybierając SP nr 2 – zachęca Joanna Bagińska.

Jak podkreśla wolontariusz Akademii Przyszłości to osoba nieprzeciętna, która staje się przyjacielem i mentorem. Spotykając się regularnie z dzieckiem uczy je wygrywać, pokazuje jego dobre strony. Przeprowadza dziecko od porażek w szkole do sukcesu w życiu. Akademia Przyszłości to nie są korepetycje, pomagamy dzieciom w potrzebie, które mimo młodego wieku mają za sobą trudną historię. Tym, które nie potrzebują rzeczy, ale człowieka, który w nie uwierzy. Tym człowiekiem jest właśnie wolontariusz.

– Będąc wolontariuszem mogłam zrobić coś wartościowego, poznać wielu wspaniałych ludzi, a przede wszystkim pomóc rozwinąć skrzydła moim małym podopiecznym – wspomina Joanna. – Pomogłam też sobie – otworzyłam się na ludzi, zdobyłam kompetencje, które teraz wykorzystuję i mogę wpisać do CV.

08-10-2017 plisiecki

ŹRÓDŁO: