Misyjne wakacje z Bogiem w Krynicy Morskiej

Śpiew, modlitwa, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi i zabawa – tak przebiegały zorganizowane – już po raz jedenasty – „Misyjne Wakacje z Bogiem”. Tym razem od 23 lipca do 02 sierpnia, grupa 32 dzieci przebywała w Krynicy Morskiej.

Był to dla nich czas odpoczynku, połączony z pogłębieniem życia religijnego.   Cel wyjazdu to przede wszystkim ukazanie właściwego znaczenia misji, kształtowanie postawy odpowiedzialności za misje już od najmłodszych lat oraz potrzeby dzielenia się skarbem wiary.

Każdego dnia koloniści uczestniczyli w Eucharystii a bezpośrednio po niej zostawali na wspólnej adoracji i animacji muzycznej. Warto podkreślić, że turyści wyrażali uznanie i zachwyt postawą wiary i świadectwem najmłodszych misjonarzy z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Łomży. Liczni turyści prosili dzieci o koncerty połączone z tańcami afrykańskimi. Zdarzało się, że również organista, zachwycony śpiewem, proponował występ podczas Mszy Świętej. Ponadto codziennie kilkakrotnie spotykali się na wspólnej modlitwie. Odmawiali różaniec i inne formy uwielbienia Boga przygotowywane z animatorami.

W czasie rekolekcji uczestnicy zapoznawali się nie tylko z sytuacją rówieśników z krajów misyjnych, ale również sylwetkami wielkich misjonarzy i świętych, co miało na celu pomóc im uświadomić sobie sens swojego życia chrześcijańskiego.

Podczas wypoczynku nie zabrakło również licznych atrakcji:

• rejsu statkiem do Fromborka i zwiedzania Muzeum Mikołaja Kopernika,
  • wspinaczki na latarnię morską,
  • przejażdżki krajoznawczej w wagonikach ciuchci,
  • niezapomnianych przygód „ na ośmiornicy” w lunaparku,
  • kąpieli w morzu,
  • wspinaczek w parku liniowym,
  • zauroczenia pięknem prawdziwego bursztynu…

Każdy dzień był wypełniony po brzegi a kończył się tzw. „pogodnym wieczorem” – chwilą szczególnej rozrywki i radości. Choć „Misyjne Wakacje z Bogiem” trwały jedenaście dni, to jednak dla wielu były one zbyt krótkie.

Dzieci są bardzo zadowolone i deklarują wyjazd na kolejną wakacyjną przygodę z misjami. O tym, że warto organizować tego rodzaju formy wypoczynku dla dzieci, świadczą świadectwa uczestników wyjazdu. Otóż uczestniczka w imieniu koleżanek napisała krótkie świadectwo i podziękowanie: „Dzięki naszym organizatorom i wychowawcom spędziliśmy wspaniałe wakacje. W wolnych chwilach uczestniczyliśmy w różnych turniejach sportowych, konkursach. Z wakacyjnego pobytu najbardziej podobały mi się wyjścia nad morze, do parków, rejs statkiem. Pobyt nad morzem bardzo mi się podobał i jestem zadowolona, że mogłam w nim uczestniczyć. To były wspaniałe kolonie, lepszych sobie nie można wymarzyć, szkoda że tak szybko minęły. Już czekamy na następne “Wakacje z Bogiem”. Za tak wspaniały czas pragniemy serdecznie podziękować s. Małgorzacie Sz. – naszej Kierownik oraz   p. Ani B. i p. Agnieszce O.– wychowawczyniom.

s.Małgorzata