NOWY ROK SZKOLNY W ŁOMŻYŃSKIEJ „DWÓJCE” Z NOWYM „KAPITANEM” NA POKŁADZIE!!!

Zabrzmiał dziś pierwszy dzwonek. Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic specjalnego, ponieważ po wakacyjnym relaksie zawsze przychodzi czas rozpoczęcia wytężonej pracy. Kiedy jednak uświadomimy sobie, że mija 71 lat od momentu pierwszego rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży oraz, że stery szkoły objął nowy „kapitan”, wówczas to wydarzenie nabiera zupełnie innego wymiaru.

Od 1947 roku do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Szkoła Podstawowa nr 2 była szkołą ćwiczeń dla dziesiątek przyszłych nauczycieli Liceum Pedagogicznego w Łomży, Studium Nauczycielskiego w Łomży oraz łomżyńskiej filii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, a następnie Kolegium Języka Niemieckiego w Łomży. Tu młodzi adepci sztuki pedagogicznej stawiali swoje pierwsze kroki i zdobywali szlify w zawodzie nauczycielskim.

Początki szkoły były trudne, ale dziś możemy się cieszyć pięknym, funkcjonalnym i nowoczesnym budynkiem, dobrymi warunkami do nauki, a 71 lat temu uczniowie gromadzili się w barakach przy Alei Legionów.

Możemy być jednak pewni, że mimo tych różnic, towarzyszył im ten sam dreszczyk emocji, który towarzyszył dziś podczas uroczystości naszym uczniom.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbyła się w kościele OO. Kapucynów. Mszę inauguracyjną celebrował Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Łomży – Ojciec Mirosław Ferenc.

Po mszy społeczność szkolna pożegnała kwiatami oraz życzeniami sukcesów w pracy zawodowej odchodzącą dyrekcję szkoły panią Grażynę Ważną-Zwierzyńską oraz panią Bożenę Danowską i powitała nową dyrektor panią Jolantę Kowalewską oraz wicedyrektor panią Ludmiłę Malinowską.

W wystąpieniu inauguracyjnym pani dyrektor serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku. Podczas uroczystości odczytano specjalny list do uczniów, nauczycieli oraz całego środowiska szkolnego wystosowany przez Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który szczególne słowa skierował do uczniów – „…Pamiętajcie, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale także odkrywacie swoje talenty. Życzę Wam jak najlepszych wyników w nauce, zachęcam do rozwijania pasji i zainteresowań. Powodzenia i pomyślności w nowym roku szkolnym!…”

Nowy rok szkolny w łomżyńskiej „DWÓJCE” rozpoczęty!!!

JS@JS

Fot. JS@JS