NASZE PIERWSZAKI JUŻ ŚLUBOWAŁY!!!

W środę 30 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Uroczyste przyjęcie uczniów do społeczności szkolnej obserwowali przybyli goście: Bernadeta Krynicka – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, o. Andrzej Makowski – proboszcz parafii o. Kapucynów,  Maciej Listowski – dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, Katarzyna Sobocińska – specjalista leśny Nadleśnictwa w Łomży, Piotr Pawłowski – kierownik Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Iwona Łada – przewodnicząca Rady Rodziców, Karol Gawkowski – zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Na początku wkroczyli dumni pierwszoklasiści w granatowych biretach oraz pięknie wywiązanych czerwonych i granatowych kokardach.  Zebranych gości, uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli powitała Jolanta Kowalewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży. Dalszą część uroczystości poprowadził Samorząd Uczniowski, który zapewnił pierwszaków, iż szkolne życie jest przyjemne, miłe i radosne, a młodsi koledzy zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń starszych uczniów w szkole. Zanim pierwszaki przystąpiły do ślubowania, odbyła się część artystyczna, w której nasi milusińscy wdzięcznie prezentowali swoje wokalne i recytatorskie umiejętności oraz popisali się znajomością „Katechizmu polskiego dziecka” i symboli narodowych.

Po części artystycznej  przyszedł czas na ważny moment uroczystości. Dzieci ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Pani dyrektor Jolanta Kowalewska, pasując uczniów wielkim ołówkiem, z dumą witała kolejnych członków naszej szkolnej rodziny. Każdy pierwszak z rąk wychowawczyń: Moniki Chmielewskiej – kl. IA, Danuty Chojnowskiej – kl. I Aut. i  Magdaleny Zaczek – kl. IB otrzymał pamiątkowy dyplom i oczywiście gratulacje. Również od Samorządu Uczniowskiego dzieci otrzymały wspaniały upominek.

Po pięknej części artystycznej i wzruszającym momencie ślubowania głos zabrała poseł Bernadeta Krynicka, o. Andrzej Makowski,  przedstawiciele rodziców klas pierwszych oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Iwona Łada. Na zakończenie dzielnych pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To wtorkowe popołudnie, pełne wzruszeń, na długo zapadnie w pamięci całej społeczności szkolnej, a szczególnie  wszystkich pierwszaków i ich rodziców.

M.Zaczek

M.Chmielewska

Fot. R.Poreda