Uczniowie Dwójeczki z wigilijnymi podarkami dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI”

Akcja – Wigilijne podarki dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI” zorganizowana przez uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży jest pokłosiem cyklicznych spotkań „Mój przyjaciel pies” organizowanych przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dla uczniów łomżyńskich przedszkoli i szkół.

Uczniowie klasy III a, b i c SP 2 w Łomży pod opieką swoich wychowawców bardzo aktywnie włączyli się w pomoc schronisku dla bezdomnych czworonogów.

Akcja świąteczna szeroko otworzyła serce dzieci i ich rodziców, obejmowała ona zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy –  jedzenia (ryż, kasza, makaron, puszki i suche jedzenie dla kotów i psów), jak też darów rzeczowych (koce, kołderki i poduszki).

„Pomagając mieszkańcom schroniska nie zmienimy całego świata… ale nasza pomoc może choć troszkę zmienić świat podopiecznych „ARKI”.

Pamiętajmy, że bezdomne zwierzęta także czekają na swoją Wigilię i prezenty pod choinką!