UCZYMY PAMIĘTAĆ

W ramach projektu „Uczymy pamiętać” – dnia 10 maja 2018r. w rocznicę posadzenia Dębów Pamięci – została odprawiona Msza św. w parafii Matki Bożej Bolesnej. Eucharystię sprawował Proboszcz O. Mirosław Ferenc, podczas niej modlił się w intencji ofiar skrytobójczego mordu – Zbrodni Katyńskiej oraz za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Podczas kazania zachęcał do modlitwy i pamięci o tych istotnych dla tożsamości narodowej wydarzeniach: „Musimy pamiętać – apelował do zebranych nauczycieli i uczniów naszej szkoły. To na nas spoczywa obowiązek niesienia tej pamięci dla przyszłych pokoleń. Ta ważna uroczystość, wpisuje się w dzieło „Ocalić od zapomnienia”, które realizujecie w waszej szkole. Chcemy ocalić ludzi, miejsca, wydarzenia. Przywrócić ich naszej pamięci – podkreślał”.

W oprawę liturgii włączyli się nauczyciele oraz uczniowie klas IV-VII. Modlili się za dzieci i młodzież, aby wychowani w duchu patriotyzmu zdobywali mądrość i dojrzałość potrzebną do podjęcia ważnych zadań w rodzinie, społeczności lokalnej, w państwie i w Kościele, aby kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne oraz kultywowali wartości i ideały.

Na zakończenie liturgii Pani wicedyrektor Bożena Danowska. wraz z delegacją uczniów podziękowała Ojcu Proboszczowi za odprawienie Mszy Św. i modlitwę.

W mszy uczestniczyła przewodnicząca Rady Rodziców przy SP2 w Łomży Pani Iwona Łada.

MS

JS@JS@BD