Wigilijne podarki dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI”!

„Pomagając mieszkańcom schroniska nie zmienimy całego świata… ale nasza pomoc może choć troszkę zmienić świat podopiecznych „ARKI”.

Akcja – Wigilijne podarki dla mieszkańców łomżyńskiej „ARKI” zorganizowana przez uczniów klas Ib oraz IIIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży jest pokłosiem cyklicznych spotkań „Mój przyjaciel – pies” organizowanych przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dla uczniów łomżyńskich przedszkoli i szkół.

Uczniowie klasy Ib i IIIa SP 2 w Łomży pod opieką swoich wychowawców (Jadwigi Sosnowskiej i Bożeny Danowskiej) bardzo aktywnie włączyli się w pomoc schronisku dla bezdomnych czworonogów. Akcja świąteczna szeroko otworzyła serce dzieci i ich rodziców, obejmowała ona zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy – jedzenia (puszki i suche jedzenie dla kotów i psów), jak też darów rzeczowych (miski, koce, kołderki i poduszki).

W dniu 20 grudnia 2017r. uczniowie obydwu klas udali się do schroniska Arka, by przekazać zebrane przez siebie świąteczne podarki dla milusińskich czworonogów (a tych podarków było naprawdę dużo). Z kontaktu z pieskami było wiele radości ale i wzruszeń. Żądne głaskania i zabawy psy obskakiwały wszystkich i towarzyszyły nam każdym kroku. Swoją wdzięczność okazywały merdaniem ogonkami. Bezdomne pieski, te w swoich boksach i te swobodnie poruszające się po terenie schroniska zmiękczyłyby chyba każde serce. Na pewno tam jeszcze wrócimy.

Dziękujemy wszystkim uczniom SP2, rodzicom oraz przyjaciołom, którzy wsparli akcję.

Pamiętaj bezdomne zwierzęta także czekają na swoją Wigilię i prezenty pod choinką!

Jadwiga Sosnowska

Bożena Danowska